Pleksi Glass Korkuluk

Ankara Pleksi Glass Korkuluk İmalat ve Fiyatları

Pleksi Merdiven Çözümleri;

Merdiven korkulukları sektöründe en gözde ürünlerden olan pleksi ( akrilik ) korkuluk çeşitleri modern yaşam alanlarınızda özellikle görsel acıdan son derece bir güzellik katmaktadır.

 

Işık geçirgenliği yüksek ve darbelere karşı son derece dayanıkdır. Pleksiglass’ ın ışık geçirgenliği cama oranla %92’dir. Bu özelliği sayesinde led ışıklandırmayla mükemmel görünteler ortaya çıkabilmektedir. Darbelere karşı dayanıklılığı ise camda 6 kat daha fazladır. Keskin kenarlı değildir. Yaralanmalara sebep olmaz. Isı geçirgenliği camdan %20 daha azdır.

Uygulama Örnekleri;


Pleksi Nedir?

Pleksi, renksiz ve renkli çeşitleri olan plastik bir malzemedir, yarı saydam ve saydam olabilir. Mukavemeti kolayca kesilebilen delinebilen, zarif bir plastik yapısı vardır. Piyasada genellikle çeşitli ebatlarda düz levhalar halinde bulunur. 90°c sıcaklıkta yada 90°c - 115°c de etüvde ısıtılarak form verilebilir. Camdan daha dayanıklıdır. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır.(Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkanı sağlar.

Pleksiglasların en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Pleksiglas kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz. Pleksiglas ekstruder lavhalar gibi kesimde, şişirmede ve şekillendirmede problem çıkarmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir.

 

Teknik Ve Görsel Özellikler Kullanım Alanları;

Şeffaf malzemedir.

Kristal parlaklığındadır.

Işığı yansıtmaktadır.

Camdan hafiftir.

Yüke dayanıklıdır.

Kolayca işlenebilir.

Tornada istenilen form verilip parlatılabilir.

Delik açılıp, diş çekilebilir.

Dekorasyon ve İç Mimari

 

Aydınlatma

Teşhir elemanları ve stand Üniteleri

Promosyon ürünleri

Merdiven trabzan çözümleri