Paslanmaz Markiz & Güneş Kırıcılar

Ankara Paslanmaz Markiz, Canopy, Kanopi, Giriş Saçakları, Güneş Kırıcılar

Paslanmaz Markiz, Giriş Saçakları, Sundurma  veya Kanopi (Camlı Canopy) olarak bilinen, güneş kırıcılar bir kapı veya pencere önünde yağmurdan veya güneşten

korunmak için yapılan saçak demektir. Günümüzde hızla kullanımı artan markiz sistemleri (alüminyum ve paslanmaz camlı kapı önü çatı sistemleri) Türkiye için bir yeniliktir. Alüminyum ve paslanmaz çelik profiller ve lamine cam kullanarak oluşturduğumuz markiz sistemleriyle marka haline gelmek, yapıların estetiğine katkıda bulunmak başlıca amaçlarımızdır.

Paslanmaz Markiz (Giriş Saçakları) Giriş sistemlerinde hazır modeller olduğu gibi Model Paslanmaz olarak hayal gücünüzü gerçekleştirebilecek malzeme çeşitliliği, teknik donanım ve tecrübemizle hizmetinizdeyiz.

Seçenek olarak Alüminyum, Natural, Parlak, Mat veya Paslanmaz Çelik ten Parlak veya Satina uygulamaları bulunan markiz çeşitlerinde cam olarak renksiz ve film kaplı modelleri sıkça tercih edilmektedir.

Uygulama Örnekleri;

 

Cam Sundurma konsol açıklıkları uzama mesafeleri 5 mt e kadar çıkabilmektedir.

Cam kanopi , Cam Saçak taşıyıcı yapı malzemeleri genellikle binaya uygun tasarlanmış inox malzemelerden üretilmekle beraber,müşterilerimizin bütçeleri binanın konumu ve özellekleri dikkate alınarak bazen celik konstruksiyon olur

Mevcut çelik yapılara avm girişlerine plazalara da uygulanabilmektedir.

Bazı özel üretim cam kanopilerimizin statik hesapları yapılarak üzerinde temizlik için çıkılabilmektedir.

Bu çok büyük cam kanopiler otel girişlerinde, Cam Sundurma alışveriş merkezi girişlerinde, hastane girişlerinde, Paslanmaz Cam Kanopi garaj üstü kapmalarında uygulanmaktadır.

Tüm cam kanopi sistemlerimiz firmamız tarafından üretilir ve en iyi işçilik ile yerine monte edilirler.

Kar yükü , rüzgar yükü hesapları yapılarak uygulan SUNDURMA-SAÇAK-MARKİZ-KANOPİ ler son derece güvenli malzemelerdir.

Kanopi altından insanları geçeceği ve insanları üstten gelebilecek etkilerden korumak için ihtiyaç duyulan bir sistemdir.

Otel girişlerinde müşterileri, kamusal yapılarda havaalanı vb.) kullanıcıları dış hava şartlarından koruyan mimari elemandır.
İngilizcede “canopy” olarak geçip, Türkçe ye kanopi olarak çevrilmiştir.

Fakat halk arasında saçak olarak gecen mimari elemandır.

Avm , plaza villalarda yapıların estetiği ve prestij içinde kullanılır.

Uzay çatı sistem kanopi ,saçak yapılabilmektedir.

Çelik konstruksiyon sistem kanopi ,saçak lar inoks saçaklara göre daha uygun maliyetlidir.

Cam olarak 5+5 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 6+6 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar

8+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 6+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar

5+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 10+10 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar

Kalınlığında camlar seçilebilir.

Cam renkleri müşterilerin talepleri dikkate alınarak Yeşil, füme, bronz ve mavi renkleri mevcuttur.

Cam kanopilerde kullanılan lamine camların özellikleri şöyledir.

Lamine cam renkli veya renksiz özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma halinde parçaları yerinde tutarak yaralanma risklerini azaltır. Bu özelliği nedeniyle lamine güvenlik camı olarak kabul edilir. Lamine cam, bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önlemesi veya geciktirmesi açısından da doğru bir seçimdir. Laminasyon eğimli veya başüstü camlamaların iç camları için standart ve tipik bir çözümdür.

Lamine, yalıtım camı üniteleri (ISICAM®), renksiz, harmandan renkli, kaplamalı ve ısıl işlemli camlarla birlikte oluşturulabilir. Lamine cam, düşük UV geçirgenliği ile eşyaların doğal renklerinin daha uzun süre korunması ve gürültü kontrolü açılarından da yararlıdır.

Standart Lamine üretimi 0,38 mm kalınlıklı renksiz PVB ile yapılmaktadır. Ayrıca 0.76, 1.14, veya 1.52 mm kalınlıklı yapılabilir. Laminasyonda kullanılan cam/camlar temperli ise 1,52 mm kalınlıklı PVB kullanılmaktadır.
Özel İmalat olarak villa binaların,mağazaların girişlerinde Işık geçirmesi ve Mimari görüntü almak için cam kanopi SUNDURMA-SAÇAK-MARKİZ-KANOPİ uygulanmaktadır.

SUNDURMA-SAÇAK-MARKİZ-KANOPİ taşıyıcı sistemleri özel Lazerli plazma kesimle oluşturulan ana makaslar, hazırlanarak, taşıyıcı bileşenleri oluşturulur.

Villa , Kapı girişlerinde, çatılarda Paslanmaz Malzemeden kullanılan kanopi modelleri sizlerin beğeni ve istekleriniz doğrultusunda imalata geçilir .

Tasarım ve mimari açıdan son yıllarda şirketlerin tercih odağı olmuştur.

Paslanmaz Malzemeden, SUNDURMA-SAÇAK-MARKİZ-KANOPİ

Cam Sundurma Yağmur veya güneşten korunmak için bir kapı üstüne ya da duvar önüne yapılmaktadır..